dresdenNiemcy to zwykły naród, jak każdy, posiadający pewne obyczaje. Na pewno do takich obyczajów można zaliczyć słabość do alkoholu. Szczególnie mowa tutaj o piciu niemieckiego piwa, które jest uważane obok polskiego zresztą za najlepsze piwo na świecie. Niemcy uwielbiają te złociste trunki, szczególnie ci Niemcy ,którzy zamieszkują rejony Bawarii. Niemcy to ludzie dość pewni siebie , a ich obyczajem można nazwać również szybka jazdę samochodem, no ale jak ktoś posiada takie drogi jak Niemcy, na tak szybką jazdę można sobie pozwolić, oczywiście na szerokich i prostych drogach, nie zagrażając bezpieczeństwu ruchu. Niemcy na ogół lubią również muzykę techno, choć wielu z nich nie stroni oczywiście od klasycznego rocka czy też metalu w wersji najcięższej, Niemcy to naród przecież bardzo zróżnicowany pod względem narodowościowym. Najczęściej Niemcy bardzo cenią sobie również kondycję fizyczną i ogólnie pojęty sport w każdej formie, i nie chodzi tu tylko o rywalizację, ale nawet o zwykłe ćwiczenia codzienne. Niemcy są wielkimi kibicami sportu i wielkimi sportowcami . Niemcy słyną również z tego, że kochają podróże i to wszelkiej maści.

Niemcy, szczególnie emeryci niemieccy uwielbiają spędzać urlop poza krajem, w przeciwieństwie do Polaków. Jednak jest taj głównie ze względu na wysokie płace i wysokie emerytury dla starszych ludzi, co pozwala im podróżować bez większych ograniczać. Polscy emeryci niestety nie mogą sobie na takie coś pozwolić. Obywatele Niemiec obchodzą również święta Bożego Narodzenia, może nie tak bardzo uroczyści jak Polacy, ale ważne, że w ogóle je obchodzą, zresztą nikogo nie powinno to dziwić, bo przecież Niemcy to kraj katolicki, chrześcijański i ta wiara dominuje, dlatego obchodzi się tu święta Bożego Narodzenia. Niemcy to kraj , który bardzo ceni sobie również dobra zabawę i wszelkiego rodzaju imprezy rozrywkowe i kulturalne są tu częste i bardzo ciekawe. Niemcy to naród bardzo zabawowy, ale przy tym twardy i obowiązkowy. W pracy i poza nią to zupełnie inni ludzie.

Niemiecką gospodarkę charakteryzuje spadające zadłużenie. Najniższy deficyt budżetu państwa w krajach zachodnich. Niska inflacja. Utrzymujący się wzrost gospodarczy. Bezrobocie – jedno z najniższych w UE.
Polski rynek szturmuje wiele niemieckich firm, jak np. bieliźniarska Anita since 1886, zatrudniająca 300 szwaczek w Dreźnie.