golebieJeśli ktoś myśli że hodowla gołębi, to pasja dla leniuchów, czy osób bogatych, które po prostu hodują pewny gatunek ptaka dla zabawy i rozrywki to nie mają do końca racji. Przede wszystkim pasja ta nas rozwija, gołębiarze hodując gołębie muszą sporo wiedzieć na ich temat. Między innymi gołębie pocztowe które przy odpowiedniej pielęgnacji naprawdę atrakcyjnie wyglądają.

Co ciekawe fachowi hodowcy idealnie znają się na biologii tych zwierząt. Rozumiejąc organizmy swoich skrzydlatych przyjaciół, sami potrafią dobierać im lepiej karmę, a także w bardzo dobry sposób organizować między innymi treningi przed zawodami. Budowa gołębia to podstawowa wiedza na temat hodowli gołębi. Po prostu bez fachowego przygotowania, my sami nie będziemy w stanie zapewnić naszym gołąbkom tego co im naprawdę potrzebne do funkcjonowania. Jeśli już ktoś decyduje się na jak najbardziej fachowe hodowle, to żywienie jest rzeczą nie zwykle ważną.  Tak jak zawodowy sportowiec, tak również  i gołębie rasowe przez cały rok obowiązuje określona dieta, która zawiera odpowiednią liczbę węglowodanów, białek, a także i witamin.

No cóż takie hobby nie jest tanie, aczkolwiek bardzo nas rozwija. Uczymy się opieki nad zwierzętami, dodatkowo udaje nam się zdobyć wiedzę z dziedziny biologii. Stajemy się bardziej odpowiedzialni i dostrzegamy że hodowla jakichkolwiek zwierząt, niesie za sobą wiele obowiązków. To świetne hobby dla osób w każdym wieku, szczególnie dla młodych którzy powinni nauczyć się tego że zwierze to nie zabawka.

Przeczytaj też o pasji do zwierząt na www.zoowpolsce.pl.