obrazObrazy mogą stanowić doskonały dodatek uzupełniający wystrój każdego wnętrza. Zlecając aranżację wnętrza, należy zwrócić uwagę, by wszystkie elementy były do siebie dopasowane. Harmonizować muszą ze sobą meble, kolor ścian i dodatki. Jednak są także takie style w projektowaniu, które można ze sobą łatwo łączyć.

Wybierając obrazy do naszego domu, powinniśmy kierować się przede wszystkim własnymi gustami i upodobaniami. Jednak rodzaj obrazu powinien być także dopasowany do stylu, w jakim umeblowane jest pomieszczenie.

Oprócz fotografii przodków i członków rodziny, a także obrazów o tematyce religijnej, na ścianach salonów, sypialń i jadalń, pojawiają się obrazy przedstawiające pejzaże. Piękne widoki autorstwa mniej lub bardziej znanych malarzy i malarek, rodzimych i tych zagranicznych. Do najczęściej portretowanych widoków należą oczywiście góry, morze, zachody słońca, wiejskie obrazki, jeziora, znane budowle i wiele innych. W zależności od stylu, w jakim urządzony jest dane pomieszczenie możemy także pozwolić sobie na bardziej egzotyczny pejzaż przedstawiający afrykańskie safari. Do nowoczesnego stylu umeblowania doskonale pasują abstrakcyjne malarstwo współczesnych malarzy.

Różnorodność tematyki i kolorystyki sprawia, że praktycznie do każdego koloru ścian, mebli i innych dodatków można bez problemu doskonale wkomponować obraz o tematyce abstrakcyjnej.

Dużą popularnością cieszą się także obrazy przedstawiające martwą naturę. Barwne kompozycje złożone z kwiatów, owoców, przedmiotów codziennego użytku mogą wprawić w zachwyt najbardziej wybrednego konesera, a także nadać przytulnego charakteru każdemu wnętrzu. Chętnie w naszych domach wieszamy także obrazy przedstawiające zwierzęta, zarówno te znane, jak koty, konie czy psy, a także te bardziej egzotyczne. Zobacz co jeszcze na brandnewanthem.pl.

W zależności od upodobań możemy także zaopatrzyć się w portret. Mogą to być zarówno wizerunki domowników, także w postaci ciekawych karykatur, jak również portrety autorstwa znanych malarzy. Popularnością cieszą się także akty, wykonywane różnymi technikami.

Obraz możemy umieścić praktycznie w każdym pomieszczeniu, także w biurze. Jednak musi być on dopasowany do całego wystroju.