szeregówkaZabudowa szeregowa ma tak wielu zwolenników, jak przeciwników. Tak zwane szeregówki to dobry kompromis pomiędzy zakupem domu wolnostojącego, a mieszkaniem w bloku.

O czym należy pamiętać zanim zdecydujemy się na zakup domu szeregowego?

Taki typ budownictwa posiada cały szereg ograniczeń. Musimy pamiętać, że będziemy mogli dokonać stosunkowo niewielkich zmian w projekcie.

Ponadto musimy liczyć się z tym, że w naszym domu zawsze będą obecne schody. A to, dlatego, że zabudowę szeregową zazwyczaj planuje się na wąskich działkach, aby odpowiednio zaplanować przestrzeń trzeba ją zaplanować wielopoziomowo. Takie rozwiązanie może być kłopotliwe dla osób, które mają problemy z poruszaniem.

Jakie zalety ma zabudowa szeregowa?

Po pierwsze szeregówka to dobre rozwiązanie dla osób, które nie chcą mieszkać w bloku, ale ich budżet nie pozwala myśleć o zakupie domu wolnostojącego. Kolejną zaletą takiego rozwiązania jest możliwość posiadania własnego ogródka. Nie możemy, co prawda liczyć na dużą powierzchnię, ale przy odrobinie wysiłku uda nam się stworzyć oazę zieleni w środku miasta.

Kolejnym ważnym argumentem przemawiającym za zakupem szeregówki jest bliskość miasta. Taka zabudowa jest bardzo często budowana w mieście, bądź na jego obrzeżach. Takie położenie sprawia, że nasza droga do pracy staje się krótsza.
Po trzecie oszczędzamy na ogrzewaniu, dzięki temu, że dzielimy ściany z sąsiadami.

Coraz więcej osób wybiera zabudowę szeregową, zwłaszcza w dużych miastach, gdzie ceny działek budowlanych potrafią przyprawić o prawdziwy zawrót głowy. Nic dziwnego, że na rynku powstaje coraz więcej takich inwestycji.