Kolejne sezony mijają, a niektóre elementy damskiej galanterii są stale na topie w rankingach modnych dodatków. Dotyczy to przede wszystkim tzw. torebek miejskich, które można dopasować do prawie każdego rodzaju codziennego ubrania. Nie pasują jedynie do stroju wieczorowego i na plażę… choć w tym drugim przypadku dałoby się zapewne zrobić jakiś wyjątek.

carry-me-około-1_224063Do najbardziej pożądanych modeli, należą torebki skórzane. Ich ceny kształtują się bardzo różnie, od 200-300 złotych, po kilka tysięcy, w przypadku markowych wyrobów, w przypadku których logo jest więcej warte, niż sama torebka. Nieco tańsze są modele z tzw. skóry ekologicznej, czyli tworzywa sztucznego, imitującego naturalną skórę. Zazwyczaj jednak są one mniej wytrzymałe, nawet jeżeli podpisuje się pod nimi znany projektant mody.
Blogerki modowe, zajmujące się na co dzień recenzjami ubrań i dodatków, promują często torebki z materiału, które również są rozwiązaniem ekologicznym. Jednak daleko im do wytrzymałości i jakości dobrej skóry, odpowiednio wyprawionej i porządnie zszytej. Jakość zależy tu zarówno od samego materiału, użytego do szycia, jak i od precyzji wykonania.

Zakup solidnej skórzanej torebki, to inwestycja na kilka najbliższych lat. Jeżeli jej fason będzie w miarę uniwersalny – a w przypadku torebek miejskich zazwyczaj tak jest, to powinna ona starczyć na wiele lat, a na dodatek najprawdopodobniej nie wyjdzie ona tak szybko z mody. Dla osób ceniących sobie trwałość i jakość jest to najlepsza możliwa propozycja.